Budoár pro princeznu | svatba na zámku

Zámek rytířů a princezen - zámek Radíč

Po zážitkové prohlídce zámku Radíč si můžete Váš rodinný výlet s dětmi zpestřit návštěvou Budoáru pro princeznu. Budoár je osobní komnata, která získala na oblibě u dam zejména v období rokoka. V budoáru se dámy zkrášlovaly, odpočívaly a také příjímaly návštěvy.

V Budoáru pro princeznu zámku Radíč si mohou Vaše holčičky vyzkoušet na vlastní kůži šaty princezen z dob dávno minulých, jejich paruky, zlaté vlasy, krinolíny, vějíře, škrabošky, pravé princeznovské korunky a všechny ty jiné veledůležité doplňky. Vytvořili jsme dětem na míru kolekci šatiček pro princezny inspirované rokokem.

A kdoví, možná oblékneme i jejich maminky.

Společná fotografie Vás určitě potěší jako vzpomínka na Váš rodinný výlet s dětmi. Věříme, že Váš rodinný výlet na zámek Radíč bude díky návštěvě Budoáru pro princeznu nazapomenutelný.

Vstupné do Budoáru pro princeznu je lidové: 30 Kč/os. a může zde Vaše rodina s dětmi strávit po prohlídce celou půlhodinu.

Myslíme ale i na kluky. V těsném sousedství Budoáru pro princeznu je pro ně připravena Dětská zbrojnice - komnata plná rytířské zbroje - meče, štíty, brnění, helmy, halapartny a jiné tyčové zbraně. Vše je pečlivě s důrazem na kvalitu a velkým nadšením a láskou vyrobeno od papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan. Vyjímečné a zábavné je, že si děti mohou vše nejen prohlédnout, ale i sundat ze stojanů a vyzkoušet na vlastní kůži.

V zahradách je pak připraveno kolbiště pro rytířské turnaje, kde si malí rytíři mohou vyzkoušet rytířské dovednosti a utkat se třeba o srdce své oblíbené dvorní dámy.

Novinky v Budoáru pro princeznu

Rozšířili jsme sbírky šatů - nyní jsou plné šatů již obě obrovské starobylé almary... Na zámku Radíč vyzkoušíte šaty jak pro princezny, a to již od věku 2 let, ale za dámy oblečeme i maminky - tenké i kulaté, malé i vysoké.

 

Přibyly paruky pro princezny  - v Budoáru naleznete nejen vlasy Zlatovlásky, ale změníme Vás k nepoznání parukami z různých odstínů hnědé, černé, zrzavé či blond.

A co takhle vyzkoušet paruku Marie Antoinetty? Či černé šaty Šíleně smutné princezny?

Na Vaše přání jsme do Budoáru přidali k vyzkoušení i několik krásných historických klobouků. A k šatům zlaté střevíčkyNezapomeňte vzít fotoaparát.

 

Kontakt

Zámek Radíč
Radíč č.p. 1, 264 01 Radíč

Tel.: +420 777 799 877

mapa

 

Otevírací doba

Duben, květen, červen, září, říjen:

SOBOTA, NEDĚLE
10:00 - 17:00 hod

Červenec, srpen: út+st+čt+pá+so+ne
10,00-17,00 hod

Skupinové výlety nad 15 osob objednáváme i mimo otevírací dobu.

 

Nepřehlédněte