Almara | svatba na zámku

Francouzskou Almaru potkáte hned při vstupu do zámku naproti cafe-baru. Je zázemím pro náš boutique s upomínkovými předměty značky Chateau Radíč Collection (CHRC). CHRC je exkluzivní značka, jež vznikla za účelem podpory tvorby lokálních i přespolních tvůrců-umělců. Ručně vyráběné zboží nesoucí značku CHRC představuje spojení vysoké kvality s designem českého romantického venkova. Výtěžek z prodeje CHRC je určen na rekonstrukce historických objektů radíčského panství.

Tvůrci-umělci a osobní příběh každého z nich:

 

 

Jitkita

Jsem maminka jedné princezny, která mě přiměla tvořit korálkové korunky s láskou. Fascinuje mne svět fantasy, víl a bájných pověstí, které mě inspirují.
Tiary a korunky pro Vás vyrábím z bižuterních komponentů, bižuterních drátů, pozinkovaného drátu, bižuterních lakovaných drátů, měděných drátů aj. Miluji broušené sklo, takže ve většině mé tvorby najdete české broušené korálky ze skla, české rokajly Preciosa, mačkané korálky a broušené akrylové korálky. Oblíbila jsem si také Toho korálky. Nedávno jsem také mezi materiály pro výrobu šperků zařadila i chirurgickou ocel která má atest zdravotní nezávadnosti a přírodní polodrahokamy - minerály. Velmi ráda je používám, protože mají své kouzlo a věřím na léčivé či ochranné vlastnosti řady z nich. Vnímám je jako talismany, jako drobné osobní radosti, které nám každý den můžou přinášet radost a štěstí.

Šárka Kváčová

Solopysky, výtvarnice, výrobce originálních šperků
Ráda vytváří originální, jedinečné a osobní šperky, nejlépe šité na míru konkrétní osobnosti. Samotná tvorba je pro ni úžasnou relaxací a odměnou jí je radost těch, kterým se její šperky líbí a rádi je nosí.
Pro CHRC vytvořila kolekci šperků inspirovanou barvami v zámeckých zahradách – lila, světle modrá, fialová, růžová, zelená a akvamarínová. Šperky jsou doplněny barevně ladícími tričky podtrhující ženskou siluetu s ručně malovaným dekorem anglické historické růže.
Věnuje se také tvorbě pro děti – v Almaře naleznete korunky pro princezny či kouzelnické hůlky.

 

 

Kontakt

Zámek Radíč
Radíč č.p. 1, 264 01 Radíč

Tel.: +420 777 799 877

mapa

 

Otevírací doba

Duben, květen, červen, září, říjen:

SOBOTA, NEDĚLE
10:00 - 17:00 hod

Červenec, srpen: út+st+čt+pá+so+ne
10,00-17,00 hod

Skupinové výlety nad 15 osob objednáváme i mimo otevírací dobu.

 

Nepřehlédněte